تبلیغات
بیا باهم باشیم - کی اینگونه اعمال تمام می شود( انتقاد مراجع عظام تقلید از جشن استقبال نوروز )


ایشان افزود: مگر می‌شود كسی بگوید كه من منتظر امام زمان عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف هستم و یا قرآن را قبول دارم ولی در مقابل این همه فساد و بی‌بندوباری ساكت باشد؟
آیت‌الله صافی گلپایگانی تاكید كرد: وظیفه‌ همه‌ دوستداران اهل بیت علیهم السلام این است كه از اَعمال خلاف شرع كه اخیراً اتفاق افتاده است ابراز انزجار و تنفر كنند.
ایشان ادامه داد: امر به معروف و نهی از منكر وظیفه‌ یكایك مسلمانان است. وظیفه‌ رسانه‌ ملی، روزنامه‌ها و سایت‌های اسلامی این است كه مردم را به وظایف دینی در مقابل منكرات آشنا كنند.
استاد حوزه علمیه قم تاكید كرد: نباید وضعیت طوری شود كه معروف، منكر و منكر، معروف جلوه داده شود. اشخاصی كه عمداً احترام احكام اسلام را از بین می‌برند و فسق و فجور را در مملكت ترویج می‌كنند، در پیشگاه خداوند متعال و ارواح طیبه‌ شهیدان مسئول هستند.
ایشان گفت: مگر می‌شود جشن استقبال از نوروز را اسلامی خواند؟ آیا موسیقی‌ها، رقص‌ها و بی‌بند و باری‌هایی كه در این جشن اتفاق افتاده خلاف شرع مقدّس اسلام نیست؟
آیت‌الله صافی‌گلپایگانی بیان كرد: خدا شاهد است من غصه‌دار و ناراحت هستم. احكام اسلام را مسخره كرده و هتك حرمت می‌كنند، این همه مخارج و هزینه‌های زیاد و ولخرجی از بیت المال جواب دارد.
ایشان بیان كرد: در مملكتی كه این همه بیكار و فقیر وجود دارد و بسیاری از مردم در تأمین معاش اولیه خود مشكل دارند و گرانی و تورّم بیداد می‌كند، چرا باید باز هم این همه اسراف باشد؟ ما از مجلس و قوه‌ قضائیه توقع داریم كه به وظیفه‌ شرعی خود عمل كرده و جلوی این فسادها را بگیرند.
استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان كرد: نظامی كه با خون هزاران شهید آبیاری شده است، نباید آن را با كارهای نسنجیده و خلاف شرع سبك و تضعیف كنیم.همه‌ ما امروز در مقابل ارواح مقدس شهیدان مسئولیم و باید پاسخگو باشیم.
ایشان گفت: ان‌شاء‌الله ملت بزرگوار ایران با اتحاد و یكپارچگی و تمسك به قرآن كریم و اهل بیت علیهم السلام همیشه سربلند و سرافراز و عزیز باشند و به وظایف اسلامی خود عمل كرده، تا قلب مقدس آقا امام زمان عجل‌الله تعالی فرجه الشریف را از اعمال خود راضی و خشنود كنند.
آیت‌الله مكارم شیرازی:
حوادثی كه درحاشیه مراسم رئیس‌جمهور ونزوئلا اتفاق افتاد اسفناك و دردناك بود
حضرت آیت‌الله مكارم شیرازی یكی از مراجع تقلید شیعیان با انتقاد از جشن استقبال از نوروز تأكید كرد: علما و شخصیت‌ها در قبال منكرات سكوت نكنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله مكارم شیرازی صبح دیروز در آغاز درس خارج فقه در مسجد اعظم قم نسبت به اتفاقات اخیر در حاشیه مراسم تشییع جنازه هوگو چاوز واكنش نشان داد.
ایشان با تاكید بر این كه مسائل دردناكی در این روزها اتفاق می‌افتد كه انسان نمی‌داند در مقابل آن چه كار كند، ابراز داشت: پیامبر(ص) در حدیثی می‌فرماید زمانی بر امت من می‌آید كه امر به معروف و نهی از منكر ترك و جای منكر و معروف عوض می‌شود.
استاد درس خارج حوزه با تأكید بر این كه باید از زمانی كه معروف منكر و منكر معروف شود ترسید، افزود: اگر بخواهیم به اینجا نرسیم باید علما، فضلا و شخصیت‌ها منكر را كه مشاهده می‌كنند بگویند و متاسفانه خیلی‌ها نمی‌گویند و اعتراضی نمی‌كنند.
ایشان یادآور شد: حوادث اسفناك و دردناكی كه در جریان مراسم تشییع جنازه رئیس‌جمهور ونزوئلا واقع شد، در مجموع اسف آور بود، وقتی این مسائل را نگوییم كم كم منكر معروف می‌شود و معروف منكر.
آیت‌الله مكارم از موضع گیری صریح آیت‌الله یزدی در قبال این مسئله تقدیر كرد و افزود: من از اقدام به جای آیت‌الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خوشم آمد و به هفده نفر از نمایندگان مجلس نیز در این مورد موضع گیری كردند كه جای تقدیر است.
ایشان اضافه كرد: متأسفانه بسیاری در مقابل این مسائل سكوت كردند، من بیش از این در این باره صحبت نمی‌كنم، اما اخیرا جشنی در تهران به نام استقبال از نوروز تشكیل داده‌اند، این جشن چهار ساعت به طول انجامیده و بساط موسیقی‌های محلی و غیر محلی بوده است و آمدند رقصیدند و كوبیدند و دختران را نیز وادار به رقص كردند.
این مرجع تقلید شیعیان با ابراز تأسف از وقوع چنین مسائلی به نام استقبال از نوروز افزود: اگر ما نگوییم و اعتراض نكنیم در پیشگاه الهی مسئول هستیم، من خواهش می‌كنم از آقایان منكراتی كه می‌بینند سكوت نكنند.
آیت‌الله مكارم شیرازی افزود: امیدواریم خداوند تبارك و تعالی به همه ما توفیق دهد كه در شرایط مختلف بدون ملاحظه جهات وظیفه شرعی خود را انجام دهیم.

[ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]
[ Designed By Ashoora.ir ]