تبلیغات
بیا باهم باشیم - آفرین بر این جوانان،ورزشکاران درس بگیرند(ورزش همراه با عقیده)

 
مهرداد کرم‌زاده:جوانی با غیرتی که دل رهبرو روح شهدا را شاد نمود
لحظه دیدار این قهرمان المپیک با رهبر انقلاب از لحظه‌های ناب دیدار ورزشکاران و قهرمان المپیک با آیت‌الله خامنه‌ای بود؛ لحظه‌ای که با توجه به بخشی از سخنان ایشان در این دیدار، بسیار هم پرمعنا و مفهوم‌برانگیز بود.
رهبر معظم انقلاب در بخشی از سخنان خود با اشاره به حفظ شرعیات از سوی ورزشکاران در میادین جهانی، فرمودند: «امیدوارم خداى متعال ان‌شاءاللّه همه‌ى شما‌ها را موفق بدارد. از کارهائى هم که جوانهاى ما در می‌دانهاى مسابقه کردند - مثل اذان گفتن بر روى قله‌هاى سر به فلک کشیده، یا سجده کردن در میدان مسابقه، یا دست به دعا برداشتن، یا نام ائمه را بر زبان آوردن، یا حفظ عفاف دینى - من صمیمانه از همه‌ى شما‌ها و آن عزیزان متشکرم. خدا ان‌شاءاللّه شما‌ها را موفق بدارد. شما نور چشم ملت ایران هستید و ان‌شاءاللّه باشید.»
 
این بخش از سخنان رهبر انقلاب قطعا برای مهرداد کرم‌زاده مفهوم و معنای دیگری داشته است؛ چرا که او در المپیک لندن یکی از پرچمداران حفظ شعائر دینی و اسلامی از سوی ورزشکاران ایرانی بود.
 
این پرتابگر دیسک ایران که در مسابقات پارالمپیک لندن مدال نقره گرفت، در هنگام دریافت مدال، از دست دادن با «کیت مدیلتون»، همسر شاهزاده ویلیام و عروس ملکه بریتانیا خودداری کرد. کرم‌زاده برای نشان دادن خودداری از دست دادن با مدیلتون، در هنگام دریافت مدال، در ابتدا دست‌ها را در پشت کمر قرار داد و سپس دست‌هایش را به نشانه تشکر و احترام، بر روی سینه‌اش گذاشت.
آفرین بر اینگونه جوانانی که چنین الگو می شوند و به عقید ه اشان پای بند می باشند.امید وارم که اینگونه عکس العمل ها در بین همه جوانان مخصوصا ورزشکاران آن هم در مجامع بین المللی بیشتر وبیشتر گردد وبر برگ زرین جوانان ایرانی بیافزایند

[ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]
[ Designed By Ashoora.ir ]