تبلیغات
بیا باهم باشیم - به هوش


سوزان بشیر: به محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم فحش های زننده شنیدم.
شاید در طول تاریخ مسلمان آزاری هیچ چیز همچون حجاب زنان مسلمان مورد نفرت دشمنان مسلمین نبوده است. در ماه می 2012 گزارشی در مورد آزار یک زن مسلمان در شرکت مخابراتی بین المللی آمریکا انتشار یافت. یکی از کارمند زن این سازمان به خاطر روی آوردن به اسلام به شدت مورد آزار قرار گرفته بود. زمانی که این زن تازه مسلمان شده آمریکایی به دلیل گرویدن به اسلام در محل کار خود با پوشش اسلامی حاضر شده بود؛ همکاران وی به او ناسزا گفته و اسلام را مورد تمسخر قرار داده بودند. سوزان بشیر در مصاحبه با روزنامه کانزاس سیتی استار گفت: پیش از آن که مسلمان شوم هیچ کس سئوالی از دین من نمی کرد و با احترام با من رفتار می کردند اما به محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم همکاران با فحش های زننده و تهدیدهای جدی من را آزرده کردند.اروپا باید از یارده سپتامبر آمریکا درس بگیرد!

 عفو بین الملل در گزارش ماه آوریل خود مشخصا به وضعیت مسلمانان در بلژیك، فرانسه، هلند، اسپانیا و سوییس اشاره کرده و موارد متعددی از تبعیض در این كشورها از جمله ممنوعیت حجاب و ساختن اماكن مذهبی توسط مسلمانان را تایید کرد. این گزارش حاکی از آن بود که فرصت های شغلی از زنان مسلمانی كه حجاب دارند دریغ می شود و دختران مسلمان تنها به دلیل مذهب و اعتقادات شان از حضور در بسیاری از كلاس های آموزشی محروم می شوند. در مقابل رهبران احزاب سیاسی در اروپا به جای اینكه با رفتارهای تبعیض آمیز و غیرمنصفانه با مسلمانان مقابله كنند؛ اغلب حتی برای به دست آوردن آرای تندروها با آنان همراهی می كنند.


در میان نمادهای اسلامی، حجاب در معرض بیشتری حملات است.آوریل 2012
در کنار انتشار گزارش سازمان عفو بین الملل در ماه آوریل رییس كمیسیون حقوق بشر اسلامی نیز ضمن اظهاراتی به عمومی شدن و عادی شدن آزار مسلمانان در غرب اشاره کرد و گفت: «امروز مسلمانان در كشورهای غربی و اروپایی با بدترین توهین ها و نفرت افكنی ها مواجه هستند».

او در مورد وضعیت مسلمانان در كشورهای غربی از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان، آمریكا و كانادا اظهار نگرانی کرد و گفت: «حملات علیه مسلمانان روز به روز بیشتر می شود و متاسفانه در سال های اخیر ما شاهد هستیم كه این گونه حملات و توهین ها فقط از سوی برخی گروه های تندرو و نژادپرست نبوده بلكه جریان اصلی سیاسی و رسانه ای در غرب نیز به این گونه حملات دامن می زنند و جریان های حاكم رسانه ای و سیاسی تلاش می كنند با خرابكار و تروریست نشان دادن مسلمانان، توجهات افكار عمومی را از مشكلات گسترده اقتصادی و اجتماعی در این كشورها منحرف كنند.


مسلمانان انگلیس تلاش های مکرری برای رهایی از جو مسلمان آزاری انجام می دهند.


 اما حقیقت این است كه بر اساس گزارش های سالانه پلیس اروپا (یورو پل)، فقط حدود دو درصد از افرادی كه در كشورهای اروپایی كارهای تروریستی می كنند؛ خود را مسلمان می دانند. با وجود این حقیقت آشكار كه تعداد متخلفان مسلمان در كشورهای اروپایی بسیار اندك است، ولی رسانه ها به گونه ای تبلیغ می كنند كه تمام تقصیرها به گردن مسلمانان بیافتد. مسلمانان در اروپا با خطرات و تهدیدات بسیار جدی مواجه هستند. تعداد حملاتی كه علیه مسلمانان و مساجد آنان در كشورهای اروپایی صورت می گیرد بسیار زیاد است و متاسفانه سیاستمداران غربی نیز در نفرت افكنی علیه مسلمانان دخالت دارند».


می 2012
شاید در طول تاریخ مسلمان آزاری هیچ چیز همچون حجاب زنان مسلمان مورد نفرت دشمنان مسلمین نبوده است. در ماه می 2012 گزارشی در مورد آزار یک زن مسلمان در شرکت مخابراتی بین المللی آمریکا انتشار یافت. یکی از کارمند زن این سازمان به خاطر روی آوردن به اسلام به شدت مورد آزار قرار گرفته بود. زمانی که این زن تازه مسلمان شده آمریکایی به دلیل گرویدن به اسلام در محل کار خود با پوشش اسلامی حاضر شده بود؛ همکاران وی به او ناسزا گفته و اسلام را مورد تمسخر قرار داده بودند. سوزان بشیر در مصاحبه با روزنامه کانزاس سیتی استار گفت: پیش از آن که مسلمان شوم هیچ کس سئوالی از دین من نمی کرد و با احترام با من رفتار می کردند اما به محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم همکاران با فحش های زننده و تهدیدهای جدی من را آزرده کردند.


سوزان بشیر: به محض اینکه با حجاب اسلامی در محل کار حاضر شدم فحش های زننده شنیدم.ژوئن 2012
برای آزردن مسلمانان در دنیای غرب توجیه های امنیتی نیز درست شده است. برخورد با مسلمانان دقیقا شبیه برخوردی است که نیروهای امنیتی با خانه های خرابکار تیمی انجام می دهند. پس از بدرفتاری های مکرر پلیس با مسلمانان نیوجرسی، در روز چهارشنبه 6 ژوئن 2012 تعدادی از مسلمان ساکن این ایالت، دادخواستی علیه اقدام های تبعیض آمیز و اطلاعاتی پلیس نیویورک در برخورد با مسلمانان، تنظیم و به دادگاه فدرال ارایه دادند.


اعتراض به نحوه نگاه پلیس نیویورک به مسلمانان.

دادخواست تاکید داشت که اقدام های تجسسی و اطلاعاتی پلیس نیویورک غیرقانونی است؛ زیرا که بر پایه تفاوت های مذهبی انجام می گیرد. پلیس نیویورک همه رفتار ساکنان محله های مسلمان نشین، از جمله مکان های تفریحی، غذاخوری ها و حتی آرایشگاه های آن ها را به طور مخفیانه زیرنظر گرفته بود و موجب اذیت مسلمانان می شد. پلیس همچنین طی این عملیات، به صدها مسجد و انجمن اسلامی نفوذ کرده و برای هر یک از آنان پرونده ای محرمانه تشکیل داده بود.


آگوست 2012
باز در آگوست 2012 ام‌اس‌ان‌بی‌سی گزارش داد یك كارمند سابق شركت والت دیزنی، به خاطر آزار و اذیت و اعمال تبعیض به خاطر مسلمان بودنش در محل کار از این شرکت شكایت كرده است. ایمانه بودلال که در یك رستوران شركت دیزنی مشغول به كار بوده مراكشی‌الاصل است. او در «كافه داستان گویان» در گراند هتل كالیفرنیا کار می کرده ولی مدیریت این رستوران با اعمال آزار و اذیت نژادی و مذهبی به او اجازه نداده كه در محل كار روسری سنتی مسلمانان را بر سر كرده و حجاب اسلامی داشته باشد؛ كه در نهایت منجر به اخراج بودلال از کارش شده است.
 

شتر و تروریست القابی بود که این زن مسلمان به خاطر حجابش بارها در محل کار خود می شنید.


بودالال گفته بود: «دیزنی‌لند خود را شادترین مكان روی زمین می‌داند ولی از زمانی كه كار را در آنجا آغاز كرده‌ام، مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌ام. وقتی من تصمیم به رعایت حجاب گرفتم، این مسئله بدتر هم شد. این موضوع در جشن اعطای تابعیت به من شروع شد. من فكر می‌كردم  آزادی لازم را دارم كه طوری باشم كه دلم می‌خواهد و آزادانه مذهب خودم را داشته باشم». مدیریت رستوران به شكایت ‌های او درباره آزار و اذیت سایر كاركنان توجهی نكرده بود و كاركنان او را با نام‌هایی مانند «شتر»، «تروریست» و «كونتا كینته» خطاب می‌كرده‌اند. اصطلاح اخیر اشاره‌ای است به بردگان در كتاب «ریشه‌ها» كه «آلكس هالی» در سال ۱۹۷۶ نوشته است.


نوامبر 2012
در جبهه دیگر آنگلوساکسونی تغییری در شرایط دیده نمی شد. در ماه نوامبر با حضور شماری از شخصیت های اسلامی، نمایندگان پارلمان و فعالان حقوقی و رسانه ای نشستی در لندن برگزار شد تا آزار و اذیت مسلمانان در انگلیس بررسی شود.

در این نشست اعلام شد که رسانه ها، سیاستمداران و پلیس اقدام به تردید آفرینی و هراس افكنی در باره مسلمانان در میان شهروندان انگلیسی می کنند و با تهییج تفكرات گروه های راست تندرو تبعیض ضد مسلمانان این كشور را افزایش می دهند. طبق آمار منتشره در این نشست؛ 50 درصد انگلیسی ها اسلام هراسی را چیزی عادی و حتی خوب می انگارند و 75 درصد زنان محجبه در انگلیس به خاطر حجاب شان مورد اذیت و محدودیت قرار می گیرند.


شورای روابط مسلمانان آمریکا (CAIR) ماشین اسلام هراسی را عامل مسلمان آزاری در غرب می داند.


دسامبر2012
در دسامبر نیز که ماه پایانی سال مسیحی است ده ها گزارش اقدام علیه مسلمانان منتشر شد. در این میان گزارشی وجود داشت که نشان می داد جنون مسلمان آزاری حتی به کسانی که در خدمت دنیای غرب نیز بوده اند؛ رحمی نمی کند. به گزراش پایگاه اینترنتی دیده بان اسلام هراسی، یک مرد مسلمان از دولت فدرال آمریکا خواست درمورد آزار و اذیت وی و خانواده اش به دست نیروهای پلیس فدرال پاسخگو باشد.


صادق لانگ، کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا


 صادق لانگ، کهنه سرباز نیروی هوایی آمریکا گفت وی و خواهرش بعد از این که اخیرا از قطر به اوکلاهاما بازگشته است؛ تحت تعقیب دائمی نیروهای اف بی آی قرار دارند که مشکلات فراوان و فشار روحی زیادی برای آن ها پدید آورده است.

در آخر باید گفت پی بردن به اهداف عمومی سازی اسلام هراسی و مسلمان آزاری در دنیای غرب نیازی به تجزیه و تحلیل های عمیق و کارشناسانه ندارد. کافیست به پلاکارد نصب شده بر روی یکی از اتوبوس های عمومی شهرهای آمریکا مانند نیویورک یا واشنگتن دقت کنیم:


در هر جنگی که بین انسان متمدن {صهیونیست} و وحشی {مسلمان} روی می دهد؛ انسان متمدن را پشتیبانی کنید.
پشتیبان اسرائیل باشید. جهاد را درهم بشکنید.

[ مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ ]
[ Designed By Ashoora.ir ]